HAREKETLİ ANAOKULU hareketli anaokulu crossaction kids

Okulların açılmasıyla birlikte her yaştan öğrenci, uzun bir yaz tatilinden sonra okula döndü ve yeni bir ders yılına başladı. Bazı Hareketli anaokulu çocuklar bir üst sınıfa geçerken, bazı çocuklar ilk kez okul deneyimini yaşamaya başladı.
İlk okul deneyimiyle birlikte aile yaşamından farklı, kendi kuralları olan bir ortama giren çocuklar kadar anne-babalarında kafasında “çocuğum okula uyum sağlayabilecek mi, okulu sevecek mi, öğretmeniyle-arkadaşlarıyla anlaşabilecek mi” gibi pek çok soru olabilir. Hareketli anaokulu Çocuğunuz için en iyisini istediğiniz için de, bu endişelerin hepsi çok doğaldır.
Okul, çocukların aileden bağımsız olması gereken ve yeni ilişkiler kurabileceği bir ortamdır. Ve anne babaların bunu unutmadan çocuğun işini kolaylaştırması önemlidir. Çocuk için ailesi her zaman en güvenli ortamdır ve oradan ayrılmak istemeyebilir. Bu nedenle pek çok çocuk okula gitme konusunda direnebilir CROSSACTION KIDS ve bu konuda sorun yaşayabilir.en iyi spor anaokulları, en iyi spor okulları ilkögğretim

Gelişme çağındaki çocukların fiziksel ve psikolojik sağlıkları için kaliteli ve yeterli bir uyku uyumaları çok önemlidir. Uyku problemleri, çocukların sosyal ve duygusal gelişimini, okul başarısını sekteye Hareketli anaokulu uğratabilen önemli bir faktördür. Uyku çocukların gelişimi için bu kadar önemli iken ne yazık ki, yapılan araştırmalar uyku problemlerinin çocukluk çağında görülen en yaygın sorunlardan biri olduğunu ortaya koymaktadır. Çocukluk CROSSACTION KIDS ve bu konuda sorun yaşayabilir. döneminde sıklıkla rastlanan uyku problemlerinden bazıları:

Uykuya dalmakta güçlük çekme: Genellikle aşırı kaygılı çocuklarda görülür. Özellikle travma ve yas durumlarından sonra oluşabilir. Böyle Hareketli anaokulu durumlarda ebeveynlerin rahatlatıcı, uykuya dalmayı rahatlatacak rutinler oluşturması önemlidir.

Bu yazımızda gözlemlerimizden ve araştırmalarımızdan derlediğimiz “ÇOCUKLARINIZLA İLETİŞİMDE” kullanabileceğiniz bazı İPUÇLARINI sizlerle paylaşmaya karar verdik. Nitekim onlarla bugün kuracağımız ilişki ve iletişim şekillerinin, gelecekte nasıl insanlar olacaklarını şekillendirdiğimiz önemli yapı taşları olduğuna inanıyoruz.
Bazen bir sözümüz, bazen bir dokunuşumuz, bazen bir bakışımız onların hayatında önemli dönüm noktaları olabiliyor. O yüzden bu ipuçlarının her birini anlamını düşünerek ve özümseyerek okumanızı ve mümkünse denemenizi ümit ediyoruz. Çocuklarımız bizim herşeyimiz ancak bazen hayat koşuşturmasında onlar için yapabileceğimiz küçük şeyleri yapamadığımız, dikkat etmemiz gereken basit detaylara dikkat edemediğimiz oluyor. Bu öneriler sonuçları büyük olabilecek küçük dokunuşlar içeriyor.

Bu yazıyı iki bölüme ayırdık. İlkinde çocuklarımızla iletişimde genel olarak nelere dikkat etmeliyiz konusuna değineceğiz. Gelecek Pazar günü paylaşacağımız ikinci bölümde ise “çocuklarımızla kullanacağımız “iletişim dili”ne odaklanacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *